Sałatka z tuńczykiem na roszponce

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o tym, żeby być fit, żeby zdrowo się odżywiać i być szczęśliwym. Choć brzmi to bajecznie, prawda jest dość prozaiczna. Da się zrobić. Oczywiście nie szybko i nie bez wysiłku, jak wiele osób sobie to wyobraża, lecz przy odrobinie pracy oraz dobrych chęci, można spokojnie zrealizować swoje plany. W jaki sposób to zrobić?

Przepis na zdrowe żywienie

To nie mit ani pięknie nazwane diety odchudzające, lecz sensowne działanie, które prowadzi do tego, żeby nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, lecz do tego by poprawić sobie zdrowie. W jaki sposób? Nie da się żyć bez jedzenia. Po prostu się nie da, bez względu na to, jak bardzo ktoś by się starał. Jedzenie jest niezbędne do życia. Dlatego rozwiązaniem jest zastosowanie faktycznie sensownego wybierania dań, żeby organizm skorzystał i by pozbył się toksyn i niechcianych dodatkowych elementów, ze szkodliwych produktów.

Jak dobierać produkty?

Przede wszystkim w posiłku muszą się znaleźć warzywa, często owoce, ryby czy owoce morza, oraz chude mięso. Przykładowym daniem bardzo zdrowym i dietetycznym jest sałatka z tuńczykiem i jajkiem na roszponce. To danie łączące w sobie warzywa, rybę i białko jajka. Elementy bardzo zdrowe, połączone w sałatkę.

Pyszna sałatka z tuńczykiem i jajkiem na roszponce potrzebuje:

  • garści roszponki,
  • kawałka zielonego ogórka,
  • małej cebulki,
  • do koloru zielonej i czerwonej papryki,
  • jednego jajka ugotowanego na twardo,
  • ładnie i smacznie komponują się w tym pomidorki koktajlowe,
  • tuńczyka w puszce,
  • oliwy z oliwek,
  • dodatków typu: musztarda, sok z cytryny, sól, pieprz.

Wykonanie

Do naczynia w którym będzie sałatka, wkładamy na dno roszponkę. W całych liściach, bez rwania ich czy krojenia. Na roszponkę sypiemy w równym odstępie, pokrojonego ogórka i paprykę. Na ogórki i paprykę układamy pokrojone pomidorki koktajlowe, jajko oraz kawałki tuńczyka. Sos należy przygotować na kilka minut przed polaniem, żeby smaki i przyprawy się „przegryzły”. Po około 5 minutach od zrobienia sosu, polewamy nim sałatkę i na wierzch sypiemy delikatną warstwę cebulki.

Skład sałatki

Sałatki z tuńczykiem są bardzo zdrowe, ponieważ jest to ryba bardzo zalecana w czasie dietetycznego jedzenia. Dodatkowo spora ilość warzyw powoduje, że taka osoba jest najedzona, gdyż sałatka jest sycąca, a jednocześnie ma wszystkie niezbędne składniki. Sama roszponka jest rodzajem sałaty, jednak jej wygląd przypomina trochę liście popularnego mleczu. Dlatego nie trzeba jej kroić czy rwać, gdyż jest stosunkowo mała.

Czy takie danie wystarczy do najedzenia się?

Z pewnością ktoś, kto do tej pory bardzo dużo jadł, będzie miał problem z sytością przy niewielkiej ilości jedzenia,w dodatku, jeśli zamienia ziemniaki i schabowego na lekką i zdrową sałatkę. Jednak, by cokolwiek zmienić w życiu, należy z czegoś zrezygnować i włożyć dużo pracy, żeby wytrwać. Taka sałatka będzie problemem dla osoby początkującej, jednak stopniowa zmiana sposobu żywienia i coraz częściej się pojawiająca w menu, spowoduje, że w krótkim czasie o wiele łatwiej i chętniej będzie można sięgać po takie dania. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę ze zdrowym żywieniem, będzie to problem, ale bardzo krótko, ponieważ warzywa potrafią doskonale sycić. Wystarczy zacząć, a szybko wszystko się poukłada. W przypadku tłustego i ciężkiego jedzenia, nic nie będzie dobrze, ponieważ problemy będą się nasilać, zaś owoce i warzywa, z lekkimi dodatkami, łatwo i szybko odżywią organizm i spowodują, że będzie lepiej funkcjonował.

Bycie fit nie zawsze wychodzi idealnie i nie od razu, jednak od czegoś trzeba zacząć, żeby było tylko lepiej. Zdrowe posiłki oraz powolne jedzenie, są kluczem do sukcesu.

Leave a Comment