Ścierki kuchenne - must have w każdej kuchni

Czy umiecie wyobrazić sobie codzienne życie w kuchni bez ścierek i ściereczek kuchennych? Tu coś się wylało, tam wyciekło, a potem trzeba przetrzeć blat czy mieć w co wytrzeć ręce. W dodatku, teraz ścierki i ściereczki są niewątpliwą ozdobą kuchni. Z różnych materiałów, wzorów – każda pani domu znajdzie coś idealnego dla swojej kuchni.

Co wybrać, czyli materiałowy zawrót głowy

Bawełna, len, bambus, muślin, mikrofibra, a może pół na pół? Producenci walczą o uznanie prześcigając się w pomysłach na idealny materiał.

Jaka natomiast jest idealna ścierka kuchenna?

  • Przede wszystkim chłonna. Bawełniane, bambusowe ściereczki kuchenne są tutaj na pierwszym miejscu.
  • Uniwersalna – kuchnia potrafi zaskakiwać i potrzebne jest coś, co podoła każdemu wyzwaniu do zmycia. Ściereczki z mikrofibry są łatwe w użyciu i potem wystaczy je tylko przemyć, a znowu są gotowe do użytku.
  • Stylowa. Kuchnie to serce domu i dobrze, aby prezentowała się tak, jak nam się zamarzy. Białe, zwykłe ścierki kuchenne są już passe. Teraz pora na bambus, muślin i len, które nie tylko zachwycają wykonaniem i delikatnością, ale też cechują się często niebanalnym designem. Brzmi nieźle, nie?
  • Ekologiczna. Dość używania papierowych ręczników, które zatruwają nam środowisko i są jednorazowe. Teraz króloują ścierki, które można wyprać i cieszyć się nimi znacznie dłużej. Niby mały gest, a jakże znaczący!

„Tańcowa igła z nitką…”

Zamarzyła Ci się idealna i niepowtarzalna ściereczka kuchenna? W domu stoi stara maszyna do szycia, a Tobie zostało trochę materiału z którym nie masz co zrobić? To może DIY (Do It Yourself) i spróbujesz sama uszyć ścierkę swoich marzeń?
Wbrew pozorom – to nic trudnego. Wystarczą dobre chęci i wolne popołudnie. W interncie jest mnóstwo inspiracji na łatwe i proste uszycie ściereczki kuchennej.

Kto wie, może odnajdziesz w sobie zamiłowanie do igły i nitki i zrobisz cały komplet takich ściereczek kuchennych? Nie tylko byłyby ozdobą kuchni, ale też docenionym i orygianalnym prezentem dla każdej pani domu.

Prowansalskie, jednokolorowe czy retro? Do wyboru do koloru

Z motywem lawendy czy w groszki? Jednokolorowe czy pstrokate? A może z jakiś konkretnym motywem pasującym do wnętrza? Podczas, gdy nasze babcie były skazane na nudne, białe ścierki, my możemy przebierać we wzorach i gatunkach – wszystko po to, aby ściereczki kuchenne nie były już tylko do ścierania mokrych plam i ratowania katastrof. Teraz mają też być ozdobą, pasować do naszej kuchni, wystroju mieszkania czy ilustrować pasje pani domu.

Jesteś fanką magnolii czy bzu i ubolewasz, że kwitną tylko raz w roku i to do tego tak krótko? Teraz możesz je mieć na stałe. Codziennie pod ręką, na swoich ściereczkach. I tak z każdym motywem jaki sobie wymarzysz.

Tak samo jak artykuły dla małych dziewczynek, które tak chętnie udzielają się w kuchni zachwycone pomysłem robienia ciasteczek czy pomaganie rodzicom w przygotowaniu obiadu. Małe ściereczki z motywami z bajek czy w motylki, z pewnością zachęcą dziecko do utrzymywania czystości i aktywności w kuchni.

A co jest najlepsze dla mnie?

Patrząc na ogrom możliwości, łatwo wpaść w szał zakupowy i dać się ponieść. Co jest najlepsze dla ciebie? Sama zadecyduj. W zależności od tego, czego wymagasz w swojej kuchni, do czego stosujesz najczęśćiej ścierki kuchenne i tego jak wygląda twoja kuchnia, wybierz coś idealnego dla siebie. Jest w czym wybierać.

Leave a Comment